FX Eyes Aurora Ida, smukt blå farvede kontaktlinser med mest realistisk øjenfarve struktur. Passer til alle type øjenfarve. Holder op til 1 år.
Aurora Ida lens looks like real blue eyes with its texture that looks like a real eye. Provides a pronounced blue eye color in dark to medium brown eyes.
Holder op til 1 år
Kan fåes med styrke i venligst kontakt os
-0.75 op til -5.00
Bemærk! Vi kan ikke garantere samme farve som på billeder, da det helt afgørende hvordan din egen øjenfarve er. Vi anbefaler at du går ind på Youtube, hvor du kan se før og efter effekt.
Årligelinser
| Indehold: | 2 x Vial + linser beholder |
| Styrke: | 0.00 (uden styrke) |
| Serie: | Aurora |
| Farvekode: | Aurora Ida |
| Pupil size: | 3.8mm |
| Diameter: | 14.0mm |
| Basiskurve: | 8.6mm |
| Linse type: | 3 Toner |
| Vand ind.: | 40 % |
| Materiale: | Polymacon 60 % |
| UV Block | 40% UV light |
| Bæretid: | 1 år |
| Producent: | Hypnose Lens FX EYES (Tyrkiet) |
| Certifikate: | KFDA, ISO, CE, FDA, SFDA |
Vi sender din ordre hurtigst muligt fra vores lager eller leverandør.
Resultatet kan variere afhængigt af din naturlige øjenfarve, lysforhold og makeup.
Af hygiejniske årsager kan kontaktlinser kun returneres, hvis emballagen er ubrudt og produktet ikke er åbnet.
Kontakt altid kundeservice, hvis du er i tvivl før brug.