Hypnose Hollywood Gray 2020 udgave kommer med lidt større pupil størrelse 3.8mm, hvor den første udgave på 3.5mm kunne medføre lidt sløret syn. Udeover det kan du bære den nye udgave længere tid uden øjene bliver tørt eller trætte. Disse farvedelinser er håndmalet med 18 forkellige farve toner og med naturlige pupil størrelse. Dækker mørke øjne helt perfekt!
Bemærk! Disse linser er med små pupiller hvilke kan give lidt sløret syn.
Holder op til 1 år!
Bemærk! Vi kan ikke garantere samme farve som på billeder, da det helt afgørende hvordan din egen øjenfarve er. Vi anbefaler at du går ind på Youtube, hvor du kan se før og efter effekt.
Årligelinser
| Indehold: | 2 x Vial + linser beholder |
| Styrke: | 0.00 (uden styrke) |
| Serie: | Hollywood |
| Farve kode: | Gray 2020 |
| Pupil Size: | 3.8mm |
| Diameter: | 14.2mm |
| Basiskurve: | 8.6mm |
| Linse type: | 18 Toner |
| Vand ind.: | 40 % |
| Materiale: | Polymacon 60 % |
| UV Block | 40% UV light |
| Bæretid: | 1 år |
| Producent: | Hypnose Lens (Tyrkiet) |
| Certifikate: | KFDA, ISO, CE, FDA, SFDA |
Vi sender din ordre hurtigst muligt fra vores lager eller leverandør.
Resultatet kan variere afhængigt af din naturlige øjenfarve, lysforhold og makeup.
Af hygiejniske årsager kan kontaktlinser kun returneres, hvis emballagen er ubrudt og produktet ikke er åbnet.
Kontakt altid kundeservice, hvis du er i tvivl før brug.