FX Eyes Aurora Grey, smukt grå farvede kontaktlinser med mest realistisk øjenfarve struktur. Passer til alle type øjenfarve. Holder op til 1 år.
Holder op til 1 år
Kan fåes med styrke i fra dato sidst i juli /21
-0.75 op til -5.00
Bemærk! Vi kan ikke garantere samme farve som på billeder, da det helt afgørende hvordan din egen øjenfarve er. Vi anbefaler at du går ind på Youtube, hvor du kan se før og efter effekt.
Årligelinser
| Indehold: | 2 x Vial + linser beholder |
| Styrke: | 0.00 (uden styrke) |
| Serie: | Aurora |
| Farvekode: | Aurora Grey |
| Pupil size: | 4.0mm |
| Diameter: | 14.0mm |
| Basiskurve: | 8.6mm |
| Linse type: | 3 Toner |
| Vand ind.: | 40 % |
| Materiale: | Polymacon 60 % |
| UV Block | 40% UV light |
| Bæretid: | 1 år |
| Producent: | Hypnose Lens FX EYES (Tyrkiet) |
| Certifikate: | KFDA, ISO, CE, FDA, SFDA |
Vi sender din ordre hurtigst muligt fra vores lager eller leverandør.
Resultatet kan variere afhængigt af din naturlige øjenfarve, lysforhold og makeup.
Af hygiejniske årsager kan kontaktlinser kun returneres, hvis emballagen er ubrudt og produktet ikke er åbnet.
Kontakt altid kundeservice, hvis du er i tvivl før brug.