Hypnose Hollywood Diamond farvede kontaktlinser med små pupiller, absolut en af verdens mest solgte mærke lige nu. Linserne er håndmalet op til 18 forskellige farve toner. Med en pupil størrelse på 3.5mm, hvilke giver en meget naturlige og smuk øjenfarve. Dækker mørke øjne helt perfekt.
Holder op til 1 år
Bemærk! Disse linser er med små pupiller hvilke kan give lidt sløret syn.
Bemærk! Vi kan ikke garantere samme farve som på billeder, da det helt afgørende hvordan din egen øjenfarve er. Vi anbefaler at du går ind på Youtube, hvor du kan se før og efter effekt.
Årligelinser
| Indehold: | 2 x Vial + linser beholder |
| Styrke: | 0.00 (uden styrke) |
| Serie: | Hollywood |
| Farvekode: | Diamond |
| Pupil size: | 3.5mm |
| Diameter: | 14.5mm |
| Basiskurve: | 8.6mm |
| Linse type: | 18 Toner |
| Vand ind.: | 40 % |
| Materiale: | Polymacon 60 % |
| UV Block | 40% UV light |
| Bæretid: | 1 år |
| Producent: | Hypnose Lens (Tyrkiet) |
| Certifikate: | KFDA, ISO, CE, FDA, SFDA |
Vi sender din ordre hurtigst muligt fra vores lager eller leverandør.
Resultatet kan variere afhængigt af din naturlige øjenfarve, lysforhold og makeup.
Af hygiejniske årsager kan kontaktlinser kun returneres, hvis emballagen er ubrudt og produktet ikke er åbnet.
Kontakt altid kundeservice, hvis du er i tvivl før brug.